Aktuality

Ø      2.februára 2000 sa konala súťaž vpísaní  anglických esejí.

Ø      3.februára niektorí Šrobárčania súťažili v školskom kole olympiády vo francúzskom jazyku.

Ø      5.februára sme sa mohli zabávať na plese Šrobárky (podrobnejšie v článku).

Ø      7.februára sa uskutočnilo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku.

Ø      10.februára zvíťazila v okresnom kole olympiády v nemeckom jazyku Kvaková v kategórii 2B.

Ø      V týždni od 11. - 17.februára sa zúčastnili žiaci 2.D a 2.E školy v prírode v Tatranskej Lomnici. Sprevádzali ich títo profesori: p. p. Kobulský, p. p. Šolcová, p. p. Oxen a p. p. Lockhart (čítajte v článku).

Ø      V týždni od 14. – 18.februára sa študenti prvého ročníka učili lyžovať na lyžiarskom kurze v Dubovici (prečítajte si článok).

Ø      14.februárasakonalokrajské kolo matematickej olympiády. V kategórii A obsadil Daniel Reitzner z 3.C 10. – 11. miesto. V kategórii ??? skončil M.Dvorský z 3.C ako prvý a M.Rudišin z 3.C ako štvrtý.

Ø      18.februára debatoval náš debatný klub v Prešove na tému: Náhradné materstvo je potrebné podporovať.

Ø      26.februára získala Nadácia Šrobárky ocenenie od Nadácie detskej onkológie Šľachetný čin roka (dočítate sa v tomto čísle).

Ø      28.februára sme mohli besedovať so žiačkou Gymnázia J.Hronca v Bratislave.

Ø      28. – 29.februára sa uskutočnilo regionálne kolo v basketbale dievčat a chlapcov.

Ø      28.februára sa konalo aj školské kolo chemickej olympiády v kategóriách B a C.

Ø      V dňoch 16. – 18.marca sa šrobársky debatný tím v zložení Tomáš Hildebrand (3.A), tomáš Kovařík a Kubo Mačák (3.E) a vedúcej p. p. Tonky Jokeľovej zúčastnil celoslovenského kola v anglickej debate na tému “World should limit economic development in order to protect the enviroment”. Aj kvôli nespravodlivému kontumačnému pravidlu sa náš tím v konkurencii 13 ďalších debatných tímov z celého Slovenska umiestnili základnej časti na 5.mieste, čím mu tesne unikol postup do semifinále. Významný úspech dosiahol Kubo Mačák, ktorý sa spomedzi 42 najlepších debatérov na Slovensku umiestnil na výbornom 3.mieste.